Зустрічі з країнами ЄС щодо скринінгу законодавства України можуть початися вже в липні – Кулеба

Зустрічі з країнами ЄС щодо скринінгу законодавства України можуть початися вже в липні – Кулеба

Ексклюзив 08.06.2024 10:36 джерело Після фактичного відкриття переговорів про вступ України до Європейського Союзу двосторонні зустрічі щодо оцінки адаптації українського законодавства до права ЄС можуть розпочатися вже на початку липня.

Такий прогноз дав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю джерелоу.

«Після фактичного відкриття переговорів двосторонні зустрічі щодо скринінгу в рамках першого кластеру можуть розпочатися вже на початку липня. Переговорна рамка наразі перебуває на погодженні в Комітеті постійних представників держав-членів ЄС», – сказав він.

Кулеба пояснив, що попередньо заплановано, що перші міжурядові конференції з Україною та Молдовою відбудуться 25 червня в Люксембурзі, після засідання Ради ЄС із загальних питань. Спочатку з Україною, потім з Молдовою. Вони відбуватимуться на рівні міністрів з європейських справ держав-членів за участю представників Єврокомісії на рівні комісара Олівера Варгеї.

Україна, за словами глави МЗС, працює, щоб динаміка переговорного процесу набирала обертів, а держави-члени ЄС продемонстрували політичну волю та схвалили переговорну рамку і фактичний початок переговорів з проведенням першої міжурядової конференції наприкінці цього місяця.

Джерело