Значки на упаковках, про які потрібно знати

Більшість виробників використовує пластикові пляшки і коробки. Люди думають, що цю тару можна використовувати багато разів, але це припущення помилкове. Пляшки містять токсичні матеріали і якщо їх використовувати багато разів – можна захворіти на рак. Наприклад, пляшка мінеральної води легко деформується і виділяє токсичні речовини, інформує Ukr.Media.

У нижній частині пляшки зазвичай є трикутний символ зі стрілками і конкретним числом. І ось що це означає.

1 – ПЕТ (поліетилентерефталатний пластик). Ці пляшки при використанні вище 70 градусів деформуються і виділяють шкідливі для здоров'я речовини.

2 – HDPE, поліетилен високої щільності. Ці пластикові пляшки мають термостійкість до 110 градусів, часто використовуються для харчових продуктів.

3 – ПВХ, що використовується для будматеріалів. Термостійкість – 81 градус.

4 – ПЕНЩ – поліетилен низької щільності. Тару можна нагрівати в мікрохвильовій печі. Але при високих температурах матеріал виділяє хімікати.

5 – поліпропілен, стійкий до 167 градусів. Тому його можна використовувати повторно, навіть в мікрохвильовій печі.

6 – полістирол (ПС). Стійкі до температур, але в мікрохвильовій печі використовувати не можна. Також матеріал реагує з лужними і кислотними речовинами.

7 – пластик. Якщо у пластиковій пляшці використовується BPA (бісфенол А), це дуже шкідливо для організму. Наприклад, як звичайні пластикові стаканчики, куди не можна наливати гарячу воду.

Джерело