Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Ще пів року тому Сили оборони за добу знищували ворожі БПЛА оперативно-тактичного рівня у межах до 20–30 одиниць. Нині цей показник може сягати 80 безпілотників за добу. Завдяки чому це вдалося?
На це запитання відповів військовий експерт Петро Черник.
Держава законодавчо зняла низку обмежень із комплектуючих, які надходять до України
— Противник зараз почав втрачати набагато більше безпілотних літальних систем, особливо висотних, тих, які летять на висоті декількох кілометрів. У першу чергу, йдеться про їхній наймасовіший розвідувальний безпілотний комплекс «Орлан-10», — зазначає експерт.
І додає, що дійсно проривний момент стався посередині цього літа:
— Наша радіоелектронна боротьба збільшилася на порядок. Феномен полягає в тому, що ми зуміли підняти не тільки виробництво потрібної кількості (засобів РЕБ. — Ред.), а ще й сильно знизити її вартість. Прорив таки відбувся. І треба державі подякувати за те, що законодавчо було знято цілу низку обмежень із комплектуючих, які надходять до України.
Другою причиною збільшення втрат противником БПЛА оперативно-тактичного рівня Черник називає покращення роботи переносних зенітно-ракетних комплексів різного класу і типу.
— Це ті ж самі FIM-92 Stinger чи прекрасні комплекси RBS-70, які себе дуже добре зарекомендували… І ще про одну унікальну річ маємо згадати — дрони-камікадзе: ми навчилися ними підніматися на великі висоти до ворожих БПЛА і знищувати їх, — стверджує військовий експерт.
І робить висновок, що три компоненти, які він перерахував, і дозволили нашим Силам оборони так високо підняти коефіцієнт знищення БПЛА противника.
У частині радіоелектронної боротьби противник має другу школу у світі
Але Петро Черник радить не зачаровуватись:
— Бо в частині радіоелектронної боротьби противник має другу школу у світі. Він також вміє працювати із РЕБ. І мікроелектроніку на світових ринках добути може. Він вчиться і вчиться доволі швидко…
Водночас експерт зазначає, що рівень знищення нашими Силами оборони такої кількості ворожих БПЛА оперативно-тактичного рівня — це дійсно унікальне явище, якого ще не було в цій війні.
— Якби ще рік тому мені сказали, що до «Орлана-10» можливо підібратися за допомогою іншого безпілотника, причому менших габаритів, це б у мене викликало лише усмішку.
Євген Проворний
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь