Затяту рашистку з Луганщини засуджено за участь в організації псевдореферендуму | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Щастинської окружної прокуратури Луганської області місцеву мешканку визнано винною у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.

Їй призначено максимальне за інкримінованими статтями покарання ‒ 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавлено права впродовж 15 років обіймати посади в органах влади.

Прокурори у суді довели, що одразу після повномасштабного російського вторгнення завгосп будинку культури у Станиці Луганській почала співпрацювати з ворогом.

У вересні 2022 року вона взяла участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо «приєднання» тимчасово окупованої території Луганщини до складу рф.

Жінка добровільно стала «членом ТВК» на дільниці № 2901. Так зване «волевиявлення» проходило на території «державної установи «Станично-Луганське територіальне медичне об’єднання» лнр».

Засуджена розповсюджувала агітаційні листівки серед місцевого населення із закликами прийти на «референдум» та підтримати відокремлення Луганщини від України.

Видавала бюлетені, проводила ідентифікацію осіб, що прийшли на дільницю та брала безпосередню участь у підрахунку «голосів».

Вирок ухвалено заочно. Покарання засуджена відбуватиме з моменту затримання.

Наразі жінка оголошена у розшук.

Зазначимо, що засуджена мала проросійські погляди і раніше. У 2014 році жінка брала участь у проведенні псевдореферендуму щодо створення так званої «лнр».

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Джерело