Засуджено військового рф, який вбив пострілами у спину двох мирних мешканців Київщини | Кримінал

За публічного обвинувачення Бучанської окружної прокуратури суд визнав винним старшого лейтенанта 5-ої окремої гвардійської танкової Тацинської Червонознаменої ордена Суворова 2-го ступеня бригади збройних сил рф у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

Його заочно засуджено до довічного позбавлення волі.

Прокурори у суді довели, що у березні 2022 року п’ятеро військовослужбовців рф на автомобілі з літерою «V» та надписом «танковий спецназ RUS» приїхали до підприємства поблизу населеного пункту Мрія Бучанського району Київської області.

В цей час до окупантів вийшли двоє цивільних беззбройних громадян – власник та охоронець цього підприємства. Загарбники, переконавшись у тому, що ці люди не становлять для них ніякої загрози, дали можливість їм піти. Проте, як тільки вони відійшли на декілька метрів, засуджений разом з невстановленим військовослужбовцем підступно відкрили вогонь із автоматичної зброї у спину мирних мешканців. Від отриманих щонайменше 12 вогнепальних поранень, чоловіки померли.

Після цього окупанти зайшли до приміщення на території підприємства та викрали матеріальні цінності, завантаживши награбоване в автівку.

Цей злочин військовослужбовців країни-агресора зафіксований камерами відеоспостереження підприємства.

Матеріали відносно інших осіб, причетних до злочину, виділені в окреме кримінальне провадження.

За матеріалами Київської обласної прокуратури

Джерело