Засуджено двох бойовиків терористичного угруповання «днр», – прокуратура | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Львівської та Донецької обласних прокуратур двох громадян України визнано винними у державній зраді, колабораційній діяльності, участі у терористичній організації та діяльності не передбачених законом збройних формувань.

Обом призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що мешканець Донеччини у травні 2023 року добровільно перейшов на бік ворога. Він вступив до незаконного збройного формування – так званої «народної міліції днр».  

Чоловік був зарахований до стрілецького батальйону на посаду кулеметника. Засуджений воював у населених пунктах Донецької області. 

Також доведено, що інший засуджений – мешканець м. Донецька мобілізувався до лав незаконних збройних формувань «днр». У якості стрілка взводу охорони він був залучений до ведення бойових дій проти Збройних Сих України. За місяць «служби» донеччанин отримував 76 тис рублів. 

Засуджений виконував злочинні накази командирів на різних ділянках фронту поблизу с. Веселого Харківської області, а також на Донеччині – в районі м. Майорська й с. Новобахмутівки Покровського району. 

Обох чоловіків затримали військовослужбовці ЗСУ. На вироки судів вони чекали під вартою.  

Досудові розслідування проводили слідчі регіональних управлінь СБУ.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело