Законопроєкт про мобілізацію: Веніславський розповів, що завтра розглянуть на комітеті ВР

Законопроєкт про мобілізацію: Веніславський розповів, що завтра розглянуть на комітеті ВР

06.03.2024 16:27 джерело На засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки 7 березня народні депутати разом із представникам МОЗ та Мінсоцполітики обговорять питання відстрочки від мобілізації для військовозобов'язаних, які доглядають за особами з інвалідністю.

Про це сказав член оборонного комітету Федір Веніславський на брифінгу в Медіацентрі Україна – джерело.

Він поінформував, що на сьогоднішньому засіданні комітету продовжили розгляд законопроєкту про мобілізацію.

«Сьогодні розглядали питання, які попередньо не були розглянуті. Зокрема, розглянули рекомендації і висновок Національного агентства з питань запобігання корупції, яке, відповідно до закону, має право давати свої експертні висновки, рекомендації до будь-якого законопроєкту. Вони зазначили шість тих своїх зауважень, які частково ми врахували, частково відхилили. Переважну більшість ми врахували ще до того, як навіть отримали цей висновок, тому що розглядали поблоково. І ті питання, які турбували НАЗК, ми вже попередньо вирішили», – розповів Веніславський.

Також, за його словами, сьогодні члени комітету проговорили питання щодо механізмів бронювання, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації для осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю.

«Це також одне з найбільш сенситивних для громадян України питань. З приводу саме цього питання, правового статусу і можливості отримати відстрочку від призову осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю, особливо третьої групи, надійшла найбільша кількість звернень від громадян України кожному народному депутату. До мене надійшло, напевно, більше тисячі таких звернень на електронну адресу», – сказав народний депутат.

За словами Веніславського, на завтра вирішили запросити представників Мінсоцполітики і МОЗ, щоб «ще раз дуже ретельно проаналізувати всі ці медичні, соціальні та військові аспекти і прийти до якогось узгодженого рішення».

«Тому що, на превеликий жаль, можливість отримати відстрочку від призову особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю, була і залишається одним із найбільш поширених варіантів для зловживань. І, як свідчать статистичні дані, які нам надавало Міністерство соціальної політики, кількість осіб з інвалідністю, які отримали цю інвалідність після повномасшатбного вторгення, зросла в рази порівняно з середньою кількістю, яку Україна утримувала під час довоєнного періоду», – сказав нардеп.

Джерело