Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич повідомив, що окремі норми законопроекту про мобілізацію зазнають суттєвих змін під час розгляду у Верховній Раді України.
Про це йдеться на його сторінці у Facebook.
«Третій день розглядаємо у Комітеті законопроєкт про мобілізацію. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени Комітету. Загалом, окремі норми законопроєкту зазнають суттєвих змін під час розгляду у Парламенті», — написав Олександр Завітневич.
Наразі головним завданням, за його словами, є пошук балансу між конституційними правами та необхідними заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують. Також необхідно врахувати можливості економіки. Адже є вкрай складні питання фінансового забезпечення мобілізаційних заходів, джерел покриття потреб.
У обговоренні брали участь Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала та Міністр оборони України Рустем Умєров.
Зазначається, що фінальне рішення Комітету щодо законопроєкту планують ухвалити у вівторок 9 січня.
Нагадаємо, 25 грудня Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». АрміяInform проаналізувала кардинальні зміни в підході до мобілізації, які пропонує уряд.
Однією з ключових пропозицій документа є обмеження термінів служби в 36 місяців. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний заявив, що вказаний термін став компромісом з урядом за умови, що не буде загострення на фронті й що людей на передовій буде ким замінити.
Водночас Валерій Залужний виступив проти будь-якого законодавчого затвердження вимог про проведення ротації на фронті.
Пізніше заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив поданий урядом до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію навряд буде ухвалений в нинішньому вигляді, оскільки він містить багато суперечливих норм.
Залиште відповідь