Закликав українських дітей та молодь до служби у зс рф – оголошено підозру директору «Кримпатріотцентру» | Кримінал

За процесуального керівництва прокуратури автономії директору «Кримпатріотцентру» повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, а також глорифікації осіб, що здійснюють збройну агресію рф проти України з використанням медіа. 

 За даними слідства, у 2022 році громадянин рф обійняв посаду директора «Регионального центра по подготовке к военной службе и военно-патриотическому воспитанию» в Криму. Він безпосередньо організовував та здійснював пропаганду серед дітей і підлітків на користь добровільного вступу до збройних сил держави-окупанта, що заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Реалізуючи політику держави-агресора на окупованих територіях, підозрюваний взяв участь у зйомці пропагандистського «документального фільму», у якому публічно схвалює та заохочуєзалучення дітей до військової підготовки до служби в армії рф, вихваляє особливості такої служби та формує «позитивний імідж» російського військовослужбовця.

У 2023 році «документальну стрічку»оприлюднено на вебсайті проросійськоготелеканалу «Вести Крым» та платформі «Кримпатріотцентру» у мережі «Rutube».

Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що висловлення підозрюваного у «фільмі» містять ознаки глорифікації представників збройних формувань рф, які здійснюють агресію проти України.

Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ СБУ в АР Крим.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело