За співпрацю з ворогом судитимуть так званих високопосадовців з тимчасово окупованої Луганщини | Кримінал

Прокурори органів прокуратури Луганщини скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох високопосадовців «лнр» за фактом колабораційної діяльності.

Слідством встановлено, що перший обвинувачений ‒ житель Сєвєродонецька, який після 2014 року почав підтримувати владу рф.

Був так званим «співробітником господарчого відділу» нзф «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова». Під час боїв за Лисичанськ і Сєверодонецьк відповідав за матеріально-технічне забезпечення та виплату заробітної плати бойовикам.

У подальшому переховувався на території псевдореспубліки.

У червні 2023 року став «головою адміністрації Кремінського району лнр».

Дотепер він організовує роботу так званого «органу влади», співпрацює з представниками Липецька, Республіки Башкортостан та Астраханської області рф.

Крім того, періодично дає інтерв’ю пропагандистським медіа, де висловлює підтримку росії.

Інший фігурант ‒ ексміський голова Новодружеської міської ради, який обіймав цю посаду у період 2015-2021 років. Також був депутатом від нині забороненої політичної партії «Опозиційний блок».

З серпня 2022 року по середину 2023 року був «головою адміністрації міста Новодружеськ лнр».

Псевдокерівник насаджував окупаційний режим у тимчасово окупованому населеному пункті Луганщини, схиляючи до співпраці з ворогом місцевих мешканців.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

Джерело