З хвої вдалося отримати цінну хімічну сировину на основі біополімеру

Нагадаємо, що сосна — це красивий, але вкрай неекологічний атрибут веселощів. У більшості випадків вони продаються без сертифікатів і документів, що підтверджують, що сосну виростили в спеціальних розплідниках, а не зрубали в найближчому лісі. Купуючи таке дерево, ми провокуємо руйнування лісових екосистем, інформує Ukr.Media.

І все ж, що можна зробити з живою, вже купленою сосною, коли Новий рік відгримить?

Рятувати від звалищ новорічні дерева запропонувала аспірантка факультету хіміко-біологічної інженерії університету Шеффілда Синтія Карті. Вона розповіла, чому це необхідно — соснові голки дуже довго розкладаються і виділяють багато парникових газів.

Користь можна отримати і з них, — голки можуть стати основою для створення фарби і підсолоджувачів.

Основний компонент (до 85%) хвої — складний полімер, відомий як лігноцелюлоза. Складність цього полімеру не дає використовувати хвою як продукт для отримання енергії.

«Тому моє дослідження було зосереджено на необхідності розділення цієї складної структури на більш просту. З лігноцелюлози вийшла цінна хімічна сировина — цукор і феноли (ароматичні вуглеводні). Вони використовуються в таких продуктах, як паливо, засоби для чищення та фарба», — розповідає Синтія.

Цей процес є повністю екологічним і безвідходним. А економіка стає замкнутою — з голок дерева, що прикрашає будинок, створюється фарба, яка теж піде на оновлення житла.

«Використання біомаси для виробництва палива та хімікатів, які в даний час виробляються з викопних ресурсів, — буде грати ключову роль в розвитку "зеленої" економіки», — заявляє старший викладач кафедри хіміко-біологічної інженерії Джеймс МакГрегор.

Джерело