Володимир Зеленський у Франції розповів про загрозу для Європи від путіна

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи у Національній асамблеї Франції, розповів про загрозу для всієї Європи від режиму путіна.

Текст його виступу опублікований на сайті Президента України.

«Ми живемо в такий час, коли Європа знову перестала бути континентом миру. На жаль. І в час, коли нацизм знову повертається. На жаль. Коли у Європі знову руйнуються вщент міста та спалюються села. Коли у Європі знову — фільтраційні табори, депортації та ненависть, яка стала новим російським культом. Коли Європу знову намагаються перекроїти силою та розказують, що ті чи інші народи нібито не заслуговують на самостійне існування. Все це сьогодні спрямовано проти України. Але для того й так, щоб завтра бути спрямованим проти інших. Видно вже навіть черговість, як може піти агресія: Балтія, Польща, Балкани й далі», — заявив Володимир Зеленський.

За його словами, цей російський режим не визнає меж.

«Йому недостатньо навіть Європи. Він уже руйнував Сирію та хаотизує Сахель. Він інвестує в терор і підважує життя там, куди може дотягнутися, там, де не зустрічає супротиву. Він використовує все, щоб країни слабшали: від енергоресурсів до продовольства. У ХХІ століття він повернув увесь арсенал століть минулих — від блокади моря до масового викрадення дітей нашого народу з окупованої території України, щоб «перевиховати» їх зовсім іншими — у ненависті до рідного дому», — заявив Президент України.

За словами Володимира Зеленського, путін наразі шантажує весь світ.

«Щоб світ боявся йому справді на повну протидіяти. Він знайде шлях, щоб дестабілізувати всіх, дестабілізувати Європу, дестабілізувати  вас», — зазначив він.

Таким, за його словами, може бути завтра.

«Завтра — якщо Україна не виграє. Ця битва, що триває зараз проти російських окупантів, триває на землі нашої Харківщини та Донеччини, у прикордонні з Росією й на підступах до Херсона, у підпіллі в Бердянську, Мелітополі та Криму, у небі України, у нашому Чорному морі. Ця битва за Україну зараз — має таке ж екзистенційне значення для Європи, як і битви, виграні попередніми поколіннями європейців», — зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, ця битва є роздоріжжям.

«Моментом, коли всі разом можемо написати зараз історію, як потрібно нам, або можемо стати жертвами історії — як потрібно йому, нашому ворогу. Я підкреслю: спільному ворогу», — наголосив Президент України.

«Ми повинні пам’ятати, що ззовні — ворог, який не залишає ані націй, ані буквально людей там, куди він приходить. Не залишає ані права на розмови, ані можливостей обирати, як жити людям. Життя він не залишає. Погляньте, що таке російський контроль. Це випалені, безлюдні руїни наших міст і сіл. Це факт. Погляньте, на що путін перетворює свою ж країну та своїх же людей. Це територія знеціненого життя. Буквально зворотна сторона всього, що є цінним для нас — для нас із вами. Протилежність свободі. Протилежність рівності. Протилежність братерству. А отже, протилежність Європі. Це анти-Європа. Ось що таке путін», — додав він.

Джерело