Власник «Хортиці» прокоментував звинувачення в cплаті податків до бюджету РФ

Євгеній Черняк фото: Global Spirits

Черняк стверджує, що його компанія нічого не порушувала

Власник Global Spirits, одного з найбільших алкогольних холдингів України, Євгеній Черняк висловив сподівання, що підозра від Служби безпеки України є «помилкою, а не спробою тиску на бізнес з метою рейдерської атаки на лідера ринку». Про це він написав у Facebook.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Власник холдингу розповів, що про підозру, висунуту СБУ, він дізнався з повідомлення в Telegram-каналі. До цього ніхто на нього особисто не виходив, нічого не вручав і жодних запитань у справі не ставив.

Черняк нагадав, що в Росії від 2014 року діють санкції проти Global Spirits, тож мати там якісь активи його компанія не могла.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Ліцензію відкликано 24 лютого, ніхто на втрати не дивився, працювати з убивцями українців ніхто не буде. Це база. Усі українські компанії перервали ліцензії за такою ж процедурою. Компанія виграла суд на Кіпрі і заборонила судовим рішенням європейського суду в будь-якому вигляді використовувати торгові марки, додатково юридично закріпивши відкликання ліцензії. У документах справи йдеться не про сплату податків у РФ, а про якісь підприємства в Середній Азії, Сакартвелло та Азербайджані. Я не був і не є зараз власником або посадовою особою підприємств, ніколи не орендував їх, ніхто з менеджменту компанії не є посадовою особою або вигодонабувачем компаній і заводів, зазначених у справі, і, відповідно, не міг нічого купувати або продавати. Звинувачувати їх у цьому повний абсурд», – заявив бізнесмен.

Він наголосив, що власники компаній «не робили і робити не могли те», у чому їх звинувачують, адже на те є юридичні та моральні причини.

«В одного брат загинув, захищаючи Україну. Наш корпоративний юрист пішов добровольцем із першого дня війни і після поранення та контузії пропав безвісти під Бахмутом. Директор компанії зараз на нулі, чинний командир підрозділу, підполковник ЗСУ. Усі, кого звинувачують у тому, чого вони не робили і зробити не могли, є активними донаторами, багато допомагали у волонтерці та в донатах», – підкреслив Черняк.

Він висловив нерозуміння, як зазначені у справі підприємства могли платити податки до РФ, якщо вони розташовані не в Росії, а в інших країнах. Тим паче, як нагадав бізнесмен, він перебуває в розшуку і в заочному арешті в Росії.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Мовчати не будемо. Ні я особисто, ні компанія, у якій я засновник, нічого не порушувала, але, як і в багатьох українських бізнесів, у нас виникла ситуація, яка, дуже сподіваюся, є помилкою, а не спробою тиску на бізнес з метою рейдерської атаки на лідера ринку. Ми проходили спроби віджимання бізнесу за Януковича, тоді тільки публічність і відкрита юридична позиція врятували нас від його смотрящих, які потім за нашою справою сіли до в’язниці надовго. І цей юридичний кейс зробимо публічним…», – підсумував Черняк.

Євген Черняк – український бізнесмен, генеральний директор холдингу Global Spirits.

Global Spirits є власником низки підприємств із виробництва алкогольних напоїв: лікеро-горілчаний завод «Хортиця», Одеський коньячний завод, завод «Кримський винний дім».

За інформацією російських ЗМІ, у 2011-2022 роках із холдингом були тісно афілійовані російські лікеро-горілчані заводи «Русский Север» і «Родник», але у 2022 році ці активи були виведені з-під бренду Global Spirits.

Нагадаємо, що СБУ зібрала доказову базу на власника одного з найбільших алкогольних холдингів України Євгенія Черняка, який підозрюється у фінансуванні збройної агресії РФ.

Як повідомлялося, у Росії завели справу проти міжнародного алкогольного холдингу Global Spirits і оголосили в розшук його бенефіціара, українського бізнесмена та олігарха Євгена Черняка.

Джерело