В ООН загадали про річницю підриву Каховської дамби, проте не назвали винуватця

В ООН загадали про річницю підриву Каховської дамби, проте не назвали винуватця

07.06.2024 02:22 джерело Речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік згадав на пресконференції в четвер про річницю руйнування греблі Каховської ГЕС, проте не назвав винуватця цього теракту – Росію.

Про це повідомляє власний кореспондент джерелоу у Нью-Йорку.

«Сьогодні минає рік від дня руйнування Каховської дамби, що спричинило масштабну повінь у Херсонській області України, – сказав він. – Повінь призвела до переміщення сімей, пошкодження будинків та засобів до існування, а також до перебоїв з водопостачанням. Ми та наші гуманітарні партнери були мобілізовані з першого дня, щоб допомагати постраждалим громадам».

На запитання джерелоу, чи не хотів би Генсек ООН нагадати про неминучість покарання за цей воєнний злочин, Дюжаррік відповів ухильно.

«Послухайте… Заяви, які ми тоді робили, залишаються в силі, тож ви можете послатися на те, що ми говорили рівно рік тому, – сказав він. – Це без змін. Ми хочемо бачити припинення цього конфлікту з повною повагою до територіальної цілісності України й згідно з міжнародним правом і всіма відповідними резолюціями ООН».

Джерело