В деяких панельних будинках сусіди зверху катають скляні кульки — стало відомо хто і навіщо це робить

Не знаємо, чи доводилося вам відчувати цей дивовижний феномен, однак ви напевно чули про нього від друзів, інформує Ukr.Media.

Жителі деяких квартир в типових панельних будинках частенько чують дивні звуки. Здається, ніби сусіди зверху кидають на підлогу металеві або скляні кульки, які з гучним стуком стрибають по підлозі, а потім закочуються під ліжко.

Причому ці божевільні сусіди живуть не тільки в якомусь одному місті — легенди про кульки поширені на всій території СРСР. Нам навіть вдалося почути цю історію від одного жителя Амстердама! Хоча там якраз такі забави сусідів не те щоб дуже дивні.

Так хто ж ці божевільні? Або ми з вами чогось не знаємо про те, що таке справжнє життя сусіда? А може, є якась гра з цими кульками?

На жаль, інженери-проектувальники панельних будинків з проєктного інституту "Пі-2" недавно дали розгадку цього дивного феномена і гірко нас розчарували.

Виявилося, що ніяких божевільних сусідів немає. Дивні звуки видає сам будинок, точніше, його бетонні перекриття. Під час усадки будівлі всередині них утворюються порожнечі. Саме в них виникає дивний акустичний ефект, який посилюється за рахунок резонансу металевої арматури.

Той факт, що кульки чомусь завжди "катають" сусіди зверху, пояснюється тим, що підлоги у нас в квартирах краще ізольовані: на них лежить підкладка і ламінат або паркет, а зверху, можливо, ще й килими. А ось стеля абсолютно "гола", і через неї звуки проходять прекрасно.

До речі, якщо ви є щасливим жителем такого галасливого будинку, вважайте, що вам ще пощастило. Будівельники кажуть, що звуки усадки ще більш гучні і дивні в будинках з дерев'яними перекриттями (старі триповерхівки). Там запросто можна почути не тільки горезвісні кульки, але ще і стогони, кректання, скрипи, які зроблять честь цілому оркестру привидів. Можливо, саме так в старовинних замках колись виникали легенди про них.

Джерело