Уряд вніс до Ради новий законопроєкт про мобілізацію

Уряд вніс до Ради новий законопроєкт про мобілізацію

30.01.2024 20:53 джерело Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. 

Про це стало відомо з сайту парламенту, передає джерело.

Зазначається, що проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» зареєстровано у парламенті під №10449.

Пресслужба Міністерства оборони України у Телеграмі повідомила, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, урядом та народними депутатами. 

«Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних», – йдеться у повідомленні.

Текст законопроєкту на сайті парламенту поки що не оприлюднений, проте в інфографіці Міноборони до законопроєкту зазначається, що документом визначається чіткий термін служби на період воєнного стану.

Встановлюється, що люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби.

Також передбачається, що добровольці по мобілізації матимуть відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації.

Передбачено, що особі не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП.

Джерело