Уряд дав старт проєкту із запровадження по всій Україні фахівців із супроводу ветеранів

Ілюстративне фото

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забезпечує фінансування проєкту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України — в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя.

Про це повідомив Урядовий портал.

Ухвалений документ визначає порядок, умови та механізм надання у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення реалізації проєкту.

Зокрема, вирішує питання оплати праці фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

На реалізацію проєкту у цьому році передбачено 2 924 445,5 тисяч гривень.

Проєкт із запровадження в Україні фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб розроблено Мінветеранів.

Функціонуватиме він за принципом «рівний – рівному», а до обов’язків фахівців із супроводу входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Вони консультуватимуть із питань працевлаштування, навчання, аспектів соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.

«Йдеться про координаційну підтримку захисників і захисниць в отриманні статусів, послуг і допомоги, фахові консультації, де і як здобути освіту, пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом навичок, куди працевлаштуватись, в тому числі і особам з інвалідністю внаслідок війни та багато інших послуг. Тобто фахівець — інформаційно-консультаційний партнер ветеранської спільноти. Всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів — повинні знаходити супровід і підтримку з боку таких фахівців. Також вони аналізуватимуть проблематику, а ми відповідно на неї будемо оперативно реагувати і виправляти», — зазначив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

У пріоритеті на посади фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб — ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Джерело