Україну вперше за останні роки відвідала представниця королівської родини Британії

Україну вперше за останні роки відвідала представниця королівської родини Британії

30.04.2024 00:53 джерело Герцогиня Единбурзька Софі стала першим членом королівської родини Великої Британії, яка відвідала Україну після повномасштабного вторгнення РФ у нашу країну.

Її візит відбувся в понеділок, повідомляє джерело із посиланням на ВВС.

Герцогиня прибула до нашої країни з одноденним візитом, щоби «продемонструвати солідарність із жінками, чоловіками й дітьми, які постраждали від війни».

Вона зустрілася з Президентом України Володимиром Зеленським, першою леді Оленою Зеленською та вклонилася пам’яті людей у місті Буча, які загинули внаслідок російської окупації.

Під час своєї поїздки Софі також поспілкувалася з жертвами сексуального насильства й тортур та зустрілася з дітьми, яких повернули в Україну після насильницького розлучення зі їхніми родинами. Крім того, вона оглянула міст, який підірвали, щоб зупинити наступ російських солдатів на Київ.

При цьому зауважується, що хоча британська королівська родина висловила надзвичайну підтримку України зі свого боку, досі ніхто з королівських осіб не приїжджав в Україну під час війни. Лише в 2022 році Чарльз, тоді ще принц Уельський, відвідав українських біженців, які перетнули кордон із Румунією.

Джерело