Україну навряд чи запросять до НАТО у Вашингтоні – Столтенберг

Україну навряд чи запросять до НАТО у Вашингтоні – Столтенберг

29.04.2024 15:50 джерело Рішення про запрошення України до членства а НАТО навряд чи відбудеться під час ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні в липні поточного року, оскільки таке рішення потребує одноголосного рішення всіх 32 країн Альянсу.

Про це керівник Альянсу оголосив сьогодні у Києві під час спільної прес-конференції з Президентом України, повідомляє кореспондент джерелоу.

Водночас, за словами Столтенберга, НАТО зробить усе можливе, щоб якомога ближче наблизити Україну до НАТО та забезпечити її повну взаємосумісність із силами Альянсу.

«Я дійсно переконаний, що законне місце України – в НАТО. Ми працюємо напружено, щоб Україна стала членом цього Альянсу. Для такого рішення нам потрібно, щоб всі союзники погодилися, є необхідним консенсус, – не просто більшість, але щоб всі 32-а члени погодилися. Я не очікую, що ми матимемо таке погодження до саміту у липні. Але я дійсно сподіваюся, що ми зможемо продемонструвати – ми просуваємо Україну ближче до членства, і якомога скоріше наближаємо той день, коли Україна стане повноправним членом», – сказав генеральний секретар Альянсу.

Джерело