Українці здобули вже 34 медалі на змаганнях у США серед поранених військових та ветеранів війни

Українці здобули вже 34 медалі на змаганнях у США серед поранених військових та ветеранів війни

Фото 11.03.2024 11:39 джерело Українська національна збірна здобула вже 34 медалі на змаганнях United States Air Force Trials 2024 у США.

Про це повідомляє джерело із посиланням на Міністерство у справах ветеранів України.

“Цими днями в американському місті Лас-Вегас відбуваються міжнародні спортивні змагання серед поранених військовослужбовців та ветеранів війни – United States Air Force Trials 2024. Вже у перші дні українська національна збірна виборола 34 медалі, 20 з них – золоті”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на сьогодні найбільше нагород українські воїни здобули у змаганнях з плавання – 26 медалей (15 – “золото”, 8 – “срібло”, 3 – “бронза”). По одному “золоту” – у змаганнях з волейболу сидячи та з велоспорту, ще 6 золотих та срібних медалей українська команда виборола у змаганнях з пауерліфтингу.

Збірна України здобула вже 34 медалі на змаганнях у США серед поранених військових та ветеранів війни / Фото: Міністерство у справах ветеранів України

“Це не просто спорт – це демонстрація непереможного духу нашої нації, важливий елемент дипломатії, який нагадує світові про силу, відвагу та відданість наших людей своїй країні. Слова “Відвага та честь: наші ветерани – живий дух України!” глибоко відображають те, чому ми так цінуємо наших ветеранів. Вони – втілення всього, чим ми пишаємося: мужність, чесність і непохитна віра в краще майбутнє для нашої країни. Дякуємо нашим ветеранам за їх службу, силу та незламність”, – зазначив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Головна тренерка національної збірної Олена Яновська наголосила, що спорт – це насамперед дисципліна, це зона комфорту для усіх військових.

"Спорт не має межі, ти щоразу задаєш собі нову ціль і, перемагаючи себе та суперників, отримуєш упевненість та віру в себе. Спорт – це тяжко, некомфортно, іноді боляче, але кожен крок, постріл, сантиметр чи кілограм наближає пораненого Воїна від “Я не можу” до “Я можу все!”. Найкраще, що я чула від підопічного за роки роботи, – це фраза: “Через тяжку підготовку і перемогу в спорті я повернув собі відчуття, яке було за мить до поранення!”, а це означає, що він прийняв себе нового. Відчув, усвідомив, зрозумів, що він живе. А для тренера таке відчуття підопічного – найкраща винагорода”, – підкреслила вона.

Джерело