Українці не готові домовлятися про мир із РФ на її умовах – Мюнхенська безпекова конференція

Українці не готові домовлятися про мир із РФ на її умовах – Мюнхенська безпекова конференція

Доповідь 12.02.2024 14:55 джерело Українці, попри складну ситуацію на фронті, не готові домовлятися про мир з Росією на її умовах і вірять у своє євроатлантичне майбутнє.

Такі результати опитування представлені в доповіді Мюнхенської безпекової конференції-2024, оприлюдненій у понеділок у Берліні, повідомляє кореспондент джерелоу.

Відповідно до Мюнхенського індексу безпеки 2024, для переважної більшості українців (92%) прийнятними умовами для припинення вогню було б лише повне виведення Росії з усіх їхніх територій, включаючи Крим. Лише 2% готові підтримати мир за умови, якщо російські війська залишаться на території України, 14% погодилися ябна повернення стану до 24 лютого 2022 року.

Незважаючи на обмежений успіх українського контрнаступу, 80% громадян України вірять, що їхня країна переможе у війні.

Тим часом українці однозначно бачать своє майбутнє на Заході. Переважна більшість бажає приєднатися до ЄС і НАТО (84% і 79% відповідно) і сподівається зробити це протягом п’яти років. Три чверті не проти тимчасового погіршення стандарту життя за умови швидкого вступу до ЄС.

У доповіді зауважується, що незважаючи на неспроможність Росії досягти будь-якого істотного військового прогресу, Путін не виявляє жодних ознак бажання вести переговори. Навпаки, у 2024 році Росія витратить на оборону більше 7% свого ВВП, або 29% усіх державних витрат, і масово нарощує виробництво оборонної промисловості. Російська громадськість підтримує або, принаймні, мовчазно погоджується з цією стратегією, оскільки багато хто повірив у твердження Путіна про те, що Росія втягнута в ширшу конкуренцію із Заходом, а Україна є лише початковим полем битви. Таким чином, війна стала «організуючим принципом російського життя» і «сенсом існування всієї машини путінізму».

Джерело