Україна в ОБСЄ: Російські війська можна вигнати, але це залежить від кількості снарядів

Україна в ОБСЄ: Російські війська можна вигнати, але це залежить від кількості снарядів

14.03.2024 18:58 джерело Російські війська можна зупинити та вигнати за межі української території, але це залежить від кількості артилерійських снарядів і ракет, які має Україна.

Як передає кореспондент джерелоу, про це заявила заступниця очільника української місії при ОБСЄ Вікторія Кувшинникова під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"Російську диктатуру ще можна зупинити на лінії фронту від Харківщини до Херсонщини та змусити її відступити за межі України. Це залежить від кількості артилерійських снарядів і ракет, які має Україна. Все дуже просто", – сказала вона.

Дипломатка наголосила, що це "було б найкращою інвестицією в європейське майбутнє, безпеку і процвітання", а тому "сьогодні настав час для сильних рішень і відповідального лідерства".

Кувшинникова нагадала, що перед повномасштабним вторгненням 24 лютого 2022 року росіяни відкинули ініціативу тодішнього Польського головування в ОБСЄ розпочати оновлений діалог про європейську безпеку, сподіваючись захопити Україну військовим шляхом.

"Росія зробила це, оскільки була впевнена, що Київ буде захоплений за три дні, а російські танки в Україні зустрічатимуть з квітами. Нічого цього не сталося. І, зіткнувшись з опором України та рішучістю проукраїнської коаліції, зрозуміло, чому росіяни були б раді перекласти відповідальність та отримати дипломатичним шляхом те, чого вони не змогли досягти військовим шляхом", – зазначила дипломатка.

Вона наголосила, що "Україна, як ніхто інший, хоче миру" і саме тому Україна разом з партнерами готується до Глобального саміту миру, "щоб розробити конкретні плани, як відновити справедливий мир".

Джерело