Україна та Литва спільно вироблятимуть дрони для ЗСУ

Ілюстративне фото

Міністри закордонних справ України та Литви, Дмитро Кулеба та Габріелюс Ландсбергіс, обговорили нарощування спільного виробництва безпілотників для Збройних Сил України.

Про це Дмитро Кулеба розповів на спільній пресконференції з литовським колегою у Києві, повідомляє АрміяInform.

За словами міністра, сторони під час переговорів зосередилися на виконанні тих домовленостей, яких досягнув Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Литви.

«Велику частину розмови присвятили визначенню спільних кроків для нарощування виробництва дронів для потреб Збройних Сил України. У Литви є технології, у нас є можливості масштабувати виробництво. Це була ключова тема», — сказав Дмитро Кулеба.

Також, за словами глави МЗС, сторони обговорили шлях України до ЄС та НАТО, питання заморожених активів Росії, посилення санкцій та створення військового фонду ЄС для України.

Глава МЗС Литви зазначив, що проєкти, які допоможуть захисту України та посилять безпеку Литви, отримають увагу від Вільнюса.

«Ми можемо розпочати з виробництва комплектуючих і того, що необхідно на полі бою. Зокрема того, що буде необхідно для виробництва дронів. Ми говоримо спочатку про обмежену кількість. Я думаю, що це може відбутися дуже швидко», — сказав Габріелюс Ландсбергіс.

Як повідомляла АрміяInfrom, Швеція і Велика Британія приєдналися до нещодавно створеної Коаліції дронів.

Коаліцію дронів та РЕБ створили Україна та Латвія. Рішення про це ухвалили під час візиту Міністра оборони Латвії Андріса Спрудса до Києва. Тепер вона налічує чотири країни-учасниці.

 

Джерело