Україна продовжує працювати над угодами про гарантії безпеки та над набуттям членства в НАТО – Єрмак

Україна продовжує працювати над угодами про гарантії безпеки та над набуттям членства в НАТО – Єрмак

20.02.2024 22:44 джерело Україна укладає двосторонні угоди про безпекові гарантії, які є проміжним етапом до повноправного членства в НАТО.

На цьому наголосив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у Телеграмі, передає джерело.

«Наша держава укладає безпрецедентні двосторонні угоди про безпекові гарантії, які є проміжним етапом до головної гарантії безпеки – повноправного членства в НАТО», – зазначив він.

Керівник ОП підкреслив, що угоди, які були підписані 16 лютого з Німеччиною та Францією, а до того – з Великою Британією, охоплюють багато сфер співпраці з міжнародними партнерами та «справжніми друзями України, які підтримують нашу державу з перших днів повномасштабної агресії РФ».

За його словами, у текстах угод йдеться про відновлення міжнародно визнаних кордонів України 1991 року, про спільне військове виробництво, локалізації, а також вони містять абсолютно конкретні цифри щодо допомоги Українській державі.

Водночас угоди містять положення про санкції, відповідальність держави-агресора, підготовку українських військових, пряму фінансову допомогу для стабільності української економіки, боротьбу з російською дезінформацією, співпрацю на рівні розвідок.

Джерело