Україна і Франція підписали угоду щодо взаємного прийняття державного гарантування якості

French and Ukrainian flag pair on desk over defocused background. Horizontal composition with copy space and selective focus.

Під час візиту до Франції заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підписав Технічну угоду щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення між Україною і Францією.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

«Підписання Технічної угоди врегулює взаємодію між Міністерством Збройних Сил Французької Республіки, як держави-члена НАТО, та Міністерством оборони України, як держави-партнера, у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення і подальшої співпраці в забезпеченні взаємного державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення відповідно до вимог Угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107», — повідомив Іван Гаврилюк.

Це також дозволить зменшити фінансові витрати Міноборони України під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.

Довідково: взаємодія між державами-членами НАТО, агенціями, установами у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення здійснюється відповідно до Угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107 «Взаємне визнання державного гарантування якості та застосування союзних публікацій з гарантування/забезпечення якості (AQAP – Allied Quality Assurance Publication)».

Метою STANAG 4107 є відповідність вимогам взаємосумісності. А саме: процесів, процедур, положень та умов, за яких забезпечення взаємного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення має здійснюватися відповідним уповноваженим органом однієї держави-члена НАТО на вимогу іншої держави-члена НАТО чи організації НАТО на основі вимог публікацій НАТО забезпечення якості AQAP під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.

Джерело