Майбутні військові екологічні аудитори продовжують навчання на курсах підвищення кваліфікації.
Про це повідомляє Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
Зокрема, 20 представників управління екологічної безпеки ГУ протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, а також Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки продовжують проходити курси підвищення кваліфікації на базі Державної екологічної академії післядипломної освіти.
Під час навчання майбутнім військовим екологічним аудиторам полковник Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності, розповів про прямі та непрямі наслідки гуманітарного розмінування на довкілля.
За його словами, гуманітарне розмінування здійснюється згідно з національними та міжнародними стандартами з метою мінімізації впливу шкідливих речовин на навколишнє середовище.
«Вибухонебезпечні предмети можуть нести загрозу протягом десятиліть після закінчення активних бойових дій, що створює тривалий ризик для екології та здоров’я людей. Вибухи боєприпасів можуть призвести до забруднення ґрунту токсичними речовинами, такими як важкі метали, хімічні компоненти вибухових речовин, що обмежують родючість ґрунтів і ставлять під загрозу життя населення», — зазначив полковник Олег Шуварський.
По завершенню курсів, майбутні фахівці зможуть проводити екологічні аудити, складати акти відповідно до законодавства ЄС, а також визначати можливість використання звільнених від вибухонебезпечних предметів територій для сільського господарства та інших галузей економіки.
Як повідомляла АрміяInform, у Києві відбувся курс «Управління, орієнтоване на результат у протимінній діяльності», організований Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Залиште відповідь