Uklon заявив про припинення роботи вночі: стала відома причина

Uklon отримав звернення Патрульної поліції Києва щодо можливості припинення надання послуг під час комендантської години фото з відкритих джерел

Перше блокування сервісу відбудеться в ніч з 14 на 15 березня

Український онлайн-сервіс таксі Uklon з 14 березня обмежить роботу сервісу в комендантську годину. Про це повідомив його CEO Сергій Гришков.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Ми з повагою ставимося до роботи правоохоронної системи України та приймаємо ваш запит. Також ми розраховуємо і на повагу правоохоронних органів до вітчизняного бізнесу. Ми ініціювали технічні доробки нашого сервісу, які були сьогодні завершені», – наголосив він.

Гришков додав, що перше обмеження роботи сервісу буде здійснено в ніч з 14.03.2024 на 15.03.2024 і надалі буде діяти по всій Україні відповідно до комендантських годин кожного з регіонів. Він також повідомив, що 7 березня в Uklon надійшло звернення Патрульної поліції Києва щодо розгляду можливості припинення надання послуг під час комендантської години, після чого були проведені консультації щодо роботи сервісу.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Uklon звинувачували у роботі в комендантську годину, нібито несплаті податків та реєстрації на Кіпрі. Гришков відреагував на звинувачення та назвав це «дезінформаційною атакою». «Ця чорна кампанія перейшла межі й перетворилась на справжній цифровий тероризм», – написав CEO Uklon.

Гришков підтвердив, що Uklon – єдиний сервіс, який цілодобово працював для людей, у яких траплялись екстрені випадки. «Для нас немає заробітку в комендантську годину, це менше ніж 2% замовлень від добової кількості, але ми є єдиною альтернативою для людей у разі термінової ситуації», – розповів він.

Гришков акцентував, що компанія не видає перепусток і не рекомендує пересуватись під час комендантської години. За його словами, водії «перевірені державою й зазвичай є військовими чи з інших силових структур». Крім того, він підкреслив, що сервіс припинить працювати в комендантські години, якщо претензії про це надійдуть від державних органів.

СЕО сервісу також повідомив, що компанія платить в Україні всі податки в повному обсязі, уже протягом 14 років. У грудні 2023 року голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що Uklon погодився сплачувати податок на Google, але компанія спростувала цю заяву.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Згідно з даними відкритих джерел у Clarity Project, податковий борг в Uklon відсутній. В оприлюднених фінансових звітах компанії вказано, що за 2023 рік сервіс заробив 59,7 млн грн чистого прибутку.

Співзасновник компанії Віталій Дятленко наголосив, що майже вся діяльність компанії зосереджена в Україні. «Але оскільки плани виходити на ринки в інших країнах були давно, ще в доковідні часи, то і структура організації була змінена давно. Тому ми зареєструвалися в Європі, де маємо юридичний захист європейським правом і можливість залучати інвестиції», – розповів він.

Дятленко додав, що Кіпр давно не є офшорною зоною, тому «всюди ми діємо прозоро і підзвітно».

Нагадаємо, нещодавно військовослужбовець Андрій розповів, що у Львові водій «Bolt» не лише скасував йому поїздку, через те, що він був із милицями, а й висловлював образи та виказував свою проросійську позицію. Він зазначив, що вже подав скаргу до сервісу, проте поки вона буде на розгляді, акаунт захисника буде заблокованим.

Джерело