У Житомирі працівник медустанови спочатку отримав на руки хабар, а потім одразу кайданки | Кримінал

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури посадовцю медустанови та пособнику повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб.

Розслідуванням встановлено, що корупційний злочин, із залученням пособника, скоїв завідувач відділенням одного з медичних центрів міста Житомира.

У медцентрі, де підозрюваний очолював підрозділ, житель Коростенського району проходив курс реабілітації. Після лікування чоловік мав підстави для оформлення інвалідності.  

Проте чиновник від медицини застеріг, що за виготовлення необхідних документів для встановлення інвалідності пацієнт повинен заплатити певну суму коштів. Тоді, після одержання «гонорару», заввідділенням «посприяє», щоб члени МСЕК призначили хворому групу інвалідності. 

Першу частину хабара – 5 тис. грн – ділок одержав сам. Потім, задля прикриття своїх протизаконних дій, залучив посередника, який висловив вимогу пацієнту надати значно більшу суму – 1,5 тис. доларів США.  

Одразу після одержання зазначеної суми, пособника затримано у центрі Житомира, неподалік від медичної клініки. Неправомірну вигоду вилучено.

У цілому посадовець протягом лютого-березня 2024 року одержав 63,4 тис. грн неправомірної вигоди.

Під час обшуків вилучено блокноти з чорновими записами, копії медичної документації, знімки, диски з медоглядами, автомобіль.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення заввідділенням від посади.

Досудове розслідування триває, встановлюються обставини скоєння злочину та ймовірна причетність інших медичних працівників.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Джерело