У ВМС ЗСУ повідомили про втечу з Чорного моря російського корабля «туча»

Дмитро Плетенчук, речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3 рангу. Фото: ММЦ

Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також тепер речник Сил оборони Півдня капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів про переміщення російського малого ракетного корабля «туча».

Свої коментарі Дмитро Плетенчук надав в ефірі телеканалу Freedom 23 квітня 2024 року.

«Цікава подія. Вони другий корабель виводять з акваторії Азово-Чорноморського регіону. Проєкт «каракурт» — «туча». Це малий ракетний корабель, що був на випробуваннях. Який так само ховався в пункті базування в новоросійську», — заявив речник ВМС ЗСУ.

За його словами, зараз російські окупанти перекинули «тучу» перекинули до Азова.

«І він уже у північній частині навіть Азовського моря. Заходитиме у волгодонський канал і залишатиме акваторію», — розповів Дмитро Плетенчук.

Пізніше в ефірі «Телеканалу Прямий» Дмитро Плетенчук також нагадав про виведення росіянами з Чорного моря корабля «амур».

«Результатом системної роботи стало те, що вони сьогодні вночі вивели вже другий ракетоносій з акваторії. Вони сюди прийшли на ходові випробування, але зрозуміли, що ходові випробування проходити на внутрішньому рейді пункту базуванні новоросійськ, мабуть, це трошки не те. І щоб не повторити долю «аскольда», вони їх вирішили все ж таки вивести з акваторії», — розповів Дмитро Плетенчук.

Сили оборони України пошкодили ракетний корабель «аскольд» на суднобудівному заводі в Керчі 4 листопада 2023 року.

«Сам факт, що ці кораблі покинули нашу акваторію, каже про те, що, по-перше, ворог зробив висновки. Все ж таки він чомусь вчиться. По-друге, що він визнає, що не може впроваджувати активну діяльність саме в акваторії Чорного моря», — пояснив речник ВМС ЗСУ.

Він зазначив, що «амур» і «туча» входять до російського проєкту малих ракетних кораблів «каракурт». До нього також відносяться «аскольд», «тайфун» та «циклон».

Як повідомляла АрміяInform, ракетний корабель «Циклон» військові рф задіяли в якості системи протиповітряної оборони у бухті Севастополя для свого захисту від українських засобів ураження.

Джерело