У Силах оборони пояснили небезпеку ракет «Онікс», які зафіксували в окупованому Криму

Надзвукові ракети «Онікс», які росія може запускати з території тимчасово окупованого Криму, вкрай складно виявляти через їхні особливі характеристики.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповіла речниця Сил оборони півдня України полковник Наталія Гуменюк.

Рівно місяць тому в Криму партизани руху «АТЕШ» зафіксували російські берегові комплекси «Бастіон-П», що є носіями надзвукових ракет «Онікс».

«Головне, що нам відомо де вони. А те, що росіяни будуть їх застосовувати, це в принципі очевидно, оскільки це один з тих способів тиску, якому дуже складно протидіяти», — сказала Наталія Гуменюк.

Вона пояснила, що це протикорабельні ракети, які ідуть на дуже низькій висоті та складні для виявлення. Тому протидіяти їм можуть тільки особливі комплекси ППО.

«Очевидно, що і ракети до них ворог економить. Є інформація, що «бавовна» завітала на місце збереження цих ракет. І ворог може застосовувати такі ракети в комбінації з іншими засобами ураження», — додала речниця.

Наталія Гуменюк зазначила, що останнім часом загалом росія активізувала використання балістичних та інших ракет, які дуже складно збивати.

Як повідомляла АрміяInform, у ніч на 27 лютого російські війська здійснили комбінований удар по Україні із застосуванням ракет різного типу та ударних дронів.

Джерело