У МЗС Франції пояснили, для чого треба було почати дискусію щодо європейських військ в Україні

У МЗС Франції пояснили, для чого треба було почати дискусію щодо європейських військ в Україні

02.03.2024 13:50 джерело На кожному етапі підтримки України виникають питання, які потрібно порушувати в публічній площині, й не Росії визначати межі цієї підтримки.

Як передає джерело, про це міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне розповів у суботньому інтерв’ю Le Monde.

«Нам потрібна послідовність. Коли за два тижні до зустрічі (в Парижі, 26 лютого – ред.) ми чуємо, як міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус каже, що через п'ять років ми, ймовірно, будемо воювати з Росією, ми думаємо, що нам потрібно окреслити наслідки. Тож ця дискусія буде розвиватись в часі у Європі, тому що вона необхідна. Вона повинна була виникнути», – заявив міністр.

«Наша мета – зробити більше, краще і по-іншому, щоб змінити баланс сил з Москвою. Ми повинні вести ці дебати – навіть, якщо поки що немає консенсусу. Бо в нас однаковий аналіз ситуації і однакові цілі: перемогти Росію», – уточнив Сежурне.

За його словами, європейських лідерів, які брали участь у зустрічі в Парижі, ця тема не застала зненацька. Навпаки – добре знали, що стоїть на порядку денному.

Глава французької дипломатії також спростував твердження про наявність дипломатичного протистояння між Парижем та Берліном з цього питання. За словами Сежурне, між країнами є згода на рівні 80%.

Джерело