У Давосі розглянули другу п’ятірку пунктів Формули миру

У Давосі розглянули другу п’ятірку пунктів Формули миру

14.01.2024 23:46 джерело У Давосі учасники зустрічі радників з питань національної безпеки та зовнішньополітичних радників країн щодо імплементації Формули миру розглянули другу п’ятірку пунктів Української формули миру та напрацювання з їх реалізації.

Про це повідомляє Офіс Президента України, передає джерело.

«Зокрема, були розглянуті такі ключові пукти Формули: «Виведення російських військ і припинення бойових дій», «Відновлення справедливості», «Екологічна безпека», «Недопущення ескалації та повторення агресії», «Підтвердження закінчення війни»», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що представники Литви та міністр оборони України Рустем Умєров презентували напрацювання робочої групи з пункту «Виведення російських військ і припинення бойових дій». Зокрема, було запропоновано створити міжнародну робочу групу на рівні міністрів оборони та радників з національної безпеки, серед завдань якої будуть: розробка та забезпечення ухвалення міжнародної угоди, яка закликала б Росію до повного припинення бойових дій та виведення військ з України. Також необхідно спільно розробити механізм виведення військ РФ і збройних формувань з окупованих територій України. Виведення військ має включати в себе: виведення російських підрозділів та військовослужбовців з тимчасово окупованих територій; розформування та повне роззброєння військових терористичних організацій на тимчасово окупованих територіях; вилучення військової техніки та озброєння з тимчасово окупованих територій для їх утилізації.

Джерело