Туск: Вимоги щодо повної блокади кордону для агропродукції з України є неприйнятними

Туск: Вимоги щодо повної блокади кордону для агропродукції з України є неприйнятними

07.03.2024 10:52 джерело Вимоги протестувальників щодо повної блокади кордону з Україною чи повної відмови від Європейського зеленого курсу є неприйнятними.

Про це під час пресконференції у четвер зранку у Варшаві заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент джерелоу.

“Я хочу говорити (з фермерами – ред.), як ефективно змінювати положення зеленого курсу, аби польський фермер не відчував себе постраждалим цими положеннями; і якимось чином врегулювати товарообмін з Україною, аби ефективно захистити польських виробників від нечесної конкуренції, коли продукти з України не обкладені митом і можуть без жодних обмежень впливати на європейський ринок”,- зазначив Туск.

Він додав, що в обох випадках є “серйозний поступ у переговорах”, підкресливши, що для нього важливими є "не символічні дії, а системні рішення".

Туск повідомив, що в найближчу суботу зустрінеться з польськими фермерами, підкресливши, що хоче поінформувати їх про “щось серйозне” у контексті Європейського зеленого курсу.

Водночас він закликав польського єврокомісара із сільського господарства Януша Войцєховського (призначений на цю посаду попереднім урядом – ред.) “нічого не зіпсувати” у завершальній фазі переговорів Польщі з Єврокомісією.

Джерело