Туреччина заявила, що не пропустить в Чорне море подаровані Україні британські мінні тральщики

Туреччина спростувала інформацію про те, що дозволила зайти в Чорне море двом мінним тральщикам, які Велика Британія передає Україні.

Про це йдеться у заяві Центру протидії дезінформації при управлінні президента Туреччини.

«Твердження деяких ЗМІ про те, що “тральщикам, подарованим Україні Великою Британією, дозволили пройти через турецькі протоки в Чорне море”, не відповідає дійсності», — заявили у відомстві.

У заяві нагадується, що  Туреччина негайно класифікувала спеціальну військову операцію Росії проти України як «війну» і, відповідно до статті 19 Конвенції Монтре про режим проток Босфор і Дарданелли, закрила їх для військових кораблів воюючих сторін (України та росії).

«Туреччина, яка неупереджено і старанно виконує Конвенцію Монтре з 1936 року, зберігає свою непохитну рішучість і принципову позицію протягом цієї війни, щоб запобігти ескалації напруженості в Чорному морі», — йдеться у заяві.

Турецьке відомство також повідомило, що союзники були належним чином поінформовані про те, що подаровані Україні британські тральщики, не зможуть пройти через турецькі протоки до Чорного моря доти, доки триває війна.

Нагадаємо, ще в травні минулого року повідомлялося, що два мінні тральщики вже стоять під українськими прапорами та з екіпажами, поки що в портах Великої Британії.

У грудні Велика Британія та Норвегія офіційно оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України.

Джерело