Тонкощі вибору цибулі для приготування різних страв

Від того, яку цибулю використано, залежить смак усієї страви. Тому до вибору цього багатошарового коренеплоду варто підійти дуже серйозно. У кулінарії найчастіше використовують такі види цибулі: шалот, білу, червону і жовту солодку. Ці види відрізняються один від одного за смаком, інформує Ukr.Media.

Кожному виду цибулі притаманні свої смакові особливості. Шалот через тонкий аромат і ніжний смак використовують для приготування найбільш вишуканих страв високої кухні. Білу і червону цибулю, зазвичай, додають до гострих страв — вони приємно хрустять і надають їжі необхідну пікантність. Солодку цибулю найчастіше використовують у супах і тушкованих стравах, щоб надати їм солодкуватий присмак. Жовта цибуля підходить практично до всіх страв, але особливо для карамелізації та приготування густих соусів.

Перш ніж навчитися правильно чистити, нарізати і подрібнювати цибулю, важливо знати, чим відрізняються різні види цибулі і як їх потрібно застосовувати у кулінарії.

Жовта цибуля

Жовта цибуля ззовні вкрита жовто-коричневими лусочками, а м'якуш всередині білого кольору і має гострий пряний смак, але також містить багато цукру. У процесі теплової обробки жовта цибуля втрачає гостроту і стає більш солодкою. Крім цього у жовтій цибулі міститься багато сірки, яка, виділяючись разом із газом під час нарізки, викликає рясну сльозотечу, тому будьте обережні.

Жовта цибуля найбільш популярна у приготуванні їжі та використовується майже у всіх основних стравах: для смаження м'яса, як добавка до супів, для соусів і рагу. Тому, якщо у рецепті вказана цибуля, сміливо використовуйте жовту.

Солодка цибуля

Солодка цибуля (сорти Vidalia і Walla Walla) найкраще за все підходить для смаження, для приготування цибулевих кілець, запіканок, тушкованих овочевих страв. У солодкої цибулі товсті лусочки, тому її зручно нарізати кільцями. Вона солодка, але не пряна та ідеальна для приготування французького цибулевого супу.

Біла цибуля

Біла цибуля складається з тонких лусочок і дуже хрустка через велику кількість соку. У неї різкий смак, не дуже солодкий. Здебільшого вона використовується у мексиканській та іспанської кухні.

Червона цибуля

Червона цибуля приємно хрумтить, вона солодка і надає стравам кольору. Її краще їсти у сирому вигляді або використовувати для приготування свіжих соусів, як-от гуакамоле, сальси, для маринування, у свіжих салатах, гамбургерах та сендвічах.

Цибуля-шалот

У цибулі-шалот найтонший аромат, солодкий з трішки гострим смаком. Її їдять у сирому вигляді та використовують для приготування різних страв (особливо з яєць), заправок для свіжих салатів або декору. Причому можна використовувати як саму голівку, так і зелене пір'я цибулі. Смажити цибулю-шалот не рекомендується — вона стає гіркою.

Як обирати та зберігати ріпчасту цибулю?

Вибираючи гарну цибулю, потрібно брати тверді коренеплоди, із сухою зовнішньою оболонкою, яка шелестить, і м'яким цибулевим запахом. Якщо у цибулі дуже сильний запах, це, швидше за все, свідчить про її зіпсованість.

Зберігати цибулю слід у прохолодному і темному, добре провітрюваному приміщенні. У жодному разі не кладіть цибулю у холодильник — там вона швидко зігниє, зіпсувавши смак інших продуктів.

Якщо потрібно використати тільки частину цибулини, то решту можна зберігати протягом 7-10 днів у щільно закритій ємності за кімнатної температури.

Як різати цибулю без сліз?

Під час нарізки цибулі пошкоджується її структура і вивільняється так званий цибулевий газ, який містить сірку. Сірка, у свою чергу, потрапляє в очі, змішується з вологою, яка міститься там, утворюючи дуже слабку сірчану кислоту. Це і викликає печіння та сльозотечу.

Щоб мінімізувати цей неприємний ефект, не слід відрізати кінчик цибулі, з тонкими паростками, тому що у ньому концентрація сірки найвища. Перед нарізкою цибулі спочатку можна дати охолонути протягом 30 хвилин, це послабить виділення цибулевого газу. Також, якщо змочити ніж у холодній воді, можна запобігти виділенню сірки.

Тепер ви знаєте, яку цибулю і до яких страв потрібно додавати, щоб надати їжі солодку або пікантну нотку. Ваші страви отримають різноманітні відтінки смаку і неодмінно сподобаються усій родині.

Джерело