Тільки зіпсуєте посуд або смак страви: що категорично не можна готувати на чавунній сковороді

Чавунна сковорода добре утримує тепло, підходить для використання в духовці та за правильного догляду служить десятиліттями. Однак для приготування деяких продуктів та страв вона не підходить — вони можуть зіпсувати чавун та скоротити термін служби сковороди. Або буде зіпсована страва. Шеф-кухарі розповіли, що і чому не слід готувати у чавуні, інформує Ukr.Media.

Фахівці зазначають, що важливо правильно підготувати чавунну сковороду для використання. Інакше до неї буде прилипати вся їжа і сковорода швидко заіржавіє. Також є низка продуктів, для яких краще взяти іншу сковороду.

У багатьох випадках слід уникати приготування кислих інгредієнтів, таких як помідори, лимонний сік або оцет у чавунній сковороді. Це особливо актуально при неправильно підготовленому для використання посуді. Кислі інгредієнти можуть зіпсувати чавун, а страва може набути металевого присмаку. З цієї причини не слід маринувати їжу в чавунній каструлі.

Водночас деякі кислі інгредієнти, подібні до помідорів, можна готувати в чавуні, якщо вони не знаходяться занадто багато часу на сковороді при кипінні. Експерти зазначають, що час має вирішальне значення. Небагато оцту або часточка лимона, швидше за все, не зашкодять. Однак для томатних соусів, що довго киплять, або тушкованих страв краще вибрати сковороду з антипригарним покриттям або з нержавіючої сталі.

Якщо поверхня чавуну погано оброблена — яєчня неминуче прилипатиме до сковороди. І навіть на правильно підготовленій сковороді готувати яєчню та омлет ризиковано. Для цих страв кухарі радять вибирати сковороду з антипригарним покриттям.

Також до чавунної сковороди можуть прилипати багато видів риби та морепродуктів. Крім того, для приготування в чавуні не підходять ніжні морепродукти, які погано витримують високу температуру.

Фахівці також застерігають від приготування в чавунному посуді страв із великою кількістю рідини, наприклад, тушкованих. Вся суть чавуну в тому, щоб він залишався сухим якомога довше, пояснюють вони.

І ще один важливий момент: після приготування страв із вираженим смаком та ароматом, великою кількістю спецій, чавунну сковороду важливо ретельно очищати. Інакше смак і запах передадуться наступній страві.

Джерело