Світова більшість на саміті у Швейцарії має змусити Росію йти до миру – Україна в ОБСЄ

Світова більшість на саміті у Швейцарії має змусити Росію йти до миру – Україна в ОБСЄ

06.06.2024 01:12 джерело Україна вірить, що єдиний голос світової більшості на Глобальному саміті миру у Швейцарії змусить Росію йти до миру, а не до війни.

Як передає власний кореспондент джерелоу, про це йдеться у заяві делегації України при ОБСЄ, виголошеній першим секретарем постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні Данилом Кубаєм під час засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ.

"Україна не втомлюється повторювати, що для досягнення справжньої перемоги над агресором необхідно відновити верховенство міжнародного права та встановити всеосяжний і тривалий мир на основі поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав, як це закріплено у Статуті ООН та Гельсінському Заключному акті. Саме тому Президент України запропонував Формулу миру, і зараз Україна тісно співпрацює зі своїми міжнародними партнерами для підготовки до першого Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Ми твердо віримо, що єдиний голос світової більшості на підтримку Статуту ООН змусить Росію йти до миру, а не до війни", – зазначив Кубай.

Він вказав на те, що на сьогодні понад сто країн та міжнародних організацій з усього світу підтвердили свою участь у Саміті. "Ми закликаємо всі країни, які ще не підтвердили свою участь, зайняти принципову позицію на підтримку міжнародного права і приєднатися до світової більшості на Саміті", – додав український дипломат.

У своєму виступі представник української делегації в ОБСЄ також поінформував про останні повітряні атаки Росії на українські міста та критичну інфраструктуру. "Подібно до тактики "людської хвилі", яку російське командування так широко використовує на землі, Росія застосовує той самий підхід до повітряних атак, намагаючись накопичити свої ракети, щоб відволікти увагу Збройних сил України, виснажити резерви засобів протиповітряної оборони й, таким чином, завдати максимальної шкоди", – заявив він.

За словами Кубая, навіть загроза чергової масштабної екологічної катастрофи не зупиняє РФ від завдання ударів, як це було продемонстровано 1 червня, коли російські війська цілеспрямовано атакували Дніпровську ГЕС у Запоріжжі, серйозно її пошкодивши. "Такі дії вже стали російською військовою тактикою, оскільки її сили прагнуть створити чергову екологічну катастрофу", – заявив він.

Дипломат підкреслив, що російський ракетний терор демонструє, "наскільки нагально Україна потребує систем протиповітряної оборони та протиракетної оборони для захисту громадян та цивільної інфраструктури від безрозсудних атак Росії". "Україна вдячна всім своїм міжнародним партнерам, які надали військову допомогу, в тому числі системи протиповітряної оборони, в ці важкі часи, і ми закликаємо всі країни продовжувати свою підтримку, доки агресор не буде переможений", – зазначив представник української делегації в ОБСЄ.

Джерело