Стефанчук обговорив із президенткою Бундесрату європейську та євроатлантичну інтеграцію України

Стефанчук обговорив із президенткою Бундесрату європейську та євроатлантичну інтеграцію України

Фото 24.06.2024 15:16 джерело Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та президентка Бундесрату Мануела Швезіг на зустрічі у Києві обговорили європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Про це український спікер написав у Фейсбуці, передає джерело.

Стефанчук зауважив, що це перший візит голови Бундесрату в Україну і перша їхня зустріч. Він подякував Німеччині за всебічну допомогу Україні — фінансову, гуманітарну та військову: "Україна вдячна Німеччині за світове лідерство у наданні саме оборонної підтримки".

"Окрема увага — європейській та євроатлантичній інтеграції України. Подякував Німеччині за активне лобіювання України на шляху до ЄС. Уже завтра, 25 червня, буде ухвалена переговорна рамка. Розраховую, що це буде потужний крок до наближення нашої держави до членства в ЄС", – зазначив Голова ВР.

Він додав, що у контексті євроатлантичної інтеграції під час Саміту НАТО у Вашингтоні Україна розраховує "отримати чіткі сигнали щодо зближення з Альянсом".

Стефанчук також запропонував колезі розглянути можливість започаткувати спільні проєкти на рівні глав парламентів щодо відновлення. "Це може бути патронатство над відбудовою дитячих садочків, шкіл, лікарень", – конкретизував спікер.

Окремо він підкреслив цінність проведення у Берліні Міжнародної конференції з питань відновлення України. "Ця висока зустріч дала можливість сконцентрувати необхідні ресурси для відбудови України. У цьому аспекті важливе муніципальне партнерство. Прикладом цього партнерства є розвиток співпраці між Чернігівською областю та землею Мекленбург-Передня Померанія", – зауважив Голова ВР.

Джерело