США та Японія обговорюють оборонну співпрацю з метою допомоги Україні – ЗМІ

США та Японія обговорюють оборонну співпрацю з метою допомоги Україні – ЗМІ

10.03.2024 12:01 джерело Японія та Сполучені Штати Америки обговорюють можливість співпраці у сфері військової техніки, щоб надати Україні більше боєприпасів та розширити можливості азійської країни щодо ремонту американських військових кораблів та винищувачів.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на японські ЗМІ, передає джерело. 

Союзники намагаються досягти домовленостей до саміту у Вашингтоні 10 квітня між прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою і президентом США Джо Байденом, пише японська газета Yomiuri з посиланням на неназвані джерела.

Ключовою темою саміту буде пошук шляхів, якими Японія може допомогти розширити арсенал озброєнь США. Американські виробники напружено працюють над постачанням зброї – від артилерійських снарядів до систем ППО, які Вашингтон пообіцяв надати Україні для боротьби з російськими військами.

Японія, яка прийняла пацифістську конституцію, надала Україні нелетальну допомогу та кредитні гарантії на мільярди доларів – але не зброю, пише видання. Послаблення обмежень Токіо на військовий експорт може допомогти США та європейським країнам передавати зброю Україні в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — розширити можливості Японії продавати зброю за кордон.

Торік у грудні японський уряд оголосив, що дозволить продавати зброю, вироблену за ліцензією, назад до країни походження, а також експортувати ракети Patriot до свого військового союзника. Цей крок збільшив кількість перехоплювачів, доступних для США, надаючи Вашингтону більшу гнучкість у підтримці протиповітряної оборони України.

Очікується, що Кішіда та Байден поглиблять відносини між країнами та шукатимуть шляхи зміцнення ланцюжка поставок оборонного обладнання, зокрема й на тлі зростання впливу Китаю.

Джерело