Сполучені Штати в ОБСЄ: Росія не демонструє жодної готовності припинити війну

Сполучені Штати в ОБСЄ: Росія не демонструє жодної готовності припинити війну

10.05.2024 02:22 джерело Росія може і повинна зупинити свою війну проти України в будь-який момент, але вона не демонструє жодної готовності це зробити.

Як передає кореспондент джерелоу, про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кетрін Брукер під час засідання Постійної ради цієї організації в четвер у Відні.

"Росія може зупинити війну, і вона може зробити це в будь-який момент. І вона повинна: вона повинна зробити це негайно. Але вона не демонструє жодної готовності це зробити", – підкреслила Брукер.

Вона наголосила на тому, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну у її захисті від російської агресії.

Американська дипломатка також підняла у своєму виступі тему воєнних злочинів Росії проти українських дітей. Вона вказала на звіт ЮНІСЕФ, згідно з яким з 2022 року понад 1 957 українських дітей були вбиті або поранені. При цьому, ця цифра включає лише перевірені ООН повідомлення і, ймовірно, є набагато вищою.

"За оцінками ЮНІСЕФ, за останні два роки діти, які живуть у містах поблизу лінії фронту російської війни, були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, переховуючись під землею. Це еквівалентно чотирьом-семи місяцям, проведеним у підвалі, бункері чи ямі в землі", – зазначила Брукер.

Джерело