Сікорський назвав «етично неоднозначною» можливу участь Польщі у поверненні українців додому

Сікорський назвав «етично неоднозначною» можливу участь Польщі у поверненні українців додому

28.04.2024 08:33 джерело Допомога Україні у поверненні українців мобілізаційного віку додому для Польщі може бути “етично неоднозначною”.

Про це в ефірі TVN24 заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, відповідаючи на запитання, чи Польща допоможе Україні у “перевезенні” українців мобілізаційного віку додому.

“Тут Україна дійсно має проявити ініціативу, тому що для нас це етично неоднозначне питання. Хоча, звісно, ми розуміємо, що Україна потребує своїх захисників, щоб захищати Батьківщину”, – зазначив Сікорський.

За його словами, йому поки що невідомі українські ініціативи після ухвалення закону про мобілізацію.

Водночас він зазначив, що у грудні минулого року, коли він уперше побував у Києві на посаді міністра, українська сторона говорила про дещо інший підхід до врегулювання цієї ситуації.

“А саме, що вони (українська влада – ред.) матимуть довідку для своїх громадян про те, що хтось має врегульовані відносини з військовою службою. І вони просили, щоб тим, хто не має такої довідки, не продовжувати соціальних виплат (за кордоном – ред.)”, – зазначив Сікорський, назвавши цю ідею цікавою.

Джерело