Шольц буде готовий поговорити з Путіним, коли в цьому буде сенс

Шольц буде готовий поговорити з Путіним, коли в цьому буде сенс

14.04.2024 05:29 джерело Канцлер ФРН Олаф Шольц не виключає, що в майбутньому поговорить з Путіним, але наразі не бачить у цьому сенсу.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню TAZ, передає джерело.

«Такі розмови корисні, коли ви відчуваєте, що можете змінити ситуацію. Зараз російська війна говорить проти цього. У мене було кілька розмов з Путіним у минулому, які іноді сприймалися критично. І я не виключаю подальших дискусій у майбутньому», – сказав Шольц і поінформував, що востаннє розмовляв з російським очільником телефоном у грудні 2022 року.

На запитання, коли буде сенс знову говорити з Путіним, глава німецького уряду відповів:

«Коли прийде час…У будь-якому випадку, коли Росія зрозуміє, що продиктованого миру не буде, і Путін зрозуміє, що він повинен відмовитися від своєї кампанії й вивести війська».

Шольц підкреслив, що «завжди казав», що Росія не повинна виграти цю війну.

Також канцлер заявив, що швидко стало зрозуміло, що війна ця не буде короткою і ще довго доведеться постачати зброю та боєприпаси в Україну. Наразі ніхто не може відповісти, коли закінчиться війна, зауважив політик і пообіцяв, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Ті, хто несе відповідальність, не повинні боятися. Важливо діяти з розумом. Тому я поєдную свою непохитну підтримку України з політикою, яка запобігає ескалації війни між Росією та НАТО», – додав Шольц.

Він поінформував, що під час нинішнього візиту в Китай Україні є одною з тем переговорів з керівництвом КНР.

Джерело