Що таке блог в інтернеті?

Блог – це онлайн журнал, інтернет-щоденник, основним наповненням якого є систематично додаються записи. Записи містять текст, фотографії, графічні елементи або мультимедіа. Записи у блозі зазвичай недовгі і згруповані в зворотній хронологічній послідовності. Найчастіше блоги публічні, мають читачів, які вступають у полеміку з автором блогу за допомогою коментарів до запису або у своєму особистому блозі.

Коментарі до блогу зробили його засобом спілкування в мережі, яке по ряду критеріїв перевершує электронною пошту, форуми і чати.

Персональні сайти, що складаються із записів власника і коментарів до них, також часто іменують блогами.

Набирати популярність блоги почали з 1996 року. У 1999 році компанія з Сан-Франциско – Pyra Labs відкрила сайт Blogger.com, який став першою безкоштовної блогової службою.

Не тільки структура записів, але і простота їх додавання є особливістю блогів. Власнику блогу (блогеру) досить ідентифікуватися на веб-сервері щоб додати новий запис. Сервер розміщує найсвіжіші повідомлення вгорі.

Блог надає можливість заявити про те одноразово, щоб багато це почули. Кожен прочитає запис у зручний для нього час, або проігнорує її, якщо у нього виникне таке бажання.

Для чого потрібен блог і як багато він означає для блогера?
Блогосфера частково може виконувати функції соціальних мереж, дозволяючи відновлювати і підтримувати прервавшиеся соціальні зв'язки. Більшість людей, ведучих і коментують блоги, роблять це заради спілкування з цікавими людьми і розширення своєї аудиторії. Блогер може знайти в мережі одного або слухача. За допомогою блогу можна заявити про себе, поділитися своїми різними думками, ідеями, творіннями. Будь блог, в тій чи іншій мірі, транслює інформацію про особу автора.

Для багатьох людей ведення і читання блогів, полеміка в коментарях – це розвага. У разі наявності вільного часу блозі використовують як джерело корисної інформації, розважального читання. У свою чергу, при нестачі часу на повноцінне спілкування, люди можуть замінити його на спілкування в блогах у зручний для них час і з допустимою інтенсивністю.

Блог багато значить для користувачів в якості ведення особистого щоденника, записи в якому можна перечитувати по закінченні часу. Це дозволить не забути про подробиці подій, що сталися в житті блогера.

При викладі своїх думок у письмовому вигляді легше аналізувати ситуацію, впорядкувати свої думки. Багато блогери, за допомогою своїх записів, формують певний образ в мережі, який намагаються підтримувати.

Також блог можна розглядати, як можливість поділитися своїми проблемами та отримати підтримку та пораду великої кількості людей – це свого роду психотерапія.

За допомогою блогу можна формувати бачення своєї організації, впливати на враження про продукти і послуги, тим самим просуваючи їх.

Джерело