Що робити, якщо зменшилися джинси або вовняний одяг після прання

Навіть найбільш дбайливе прання в пральній машині може змінити улюблену річ, зменшивши її на один-два розміри. Зазвичай вироби сідають внаслідок прання в занадто гарячій воді, або через велику кількість обертів при віджиманні. Найчастіше після прання змінюється розмір вовняних речей, проте нерідко буває і так, що сідають вироби з деніму, наприклад, джинси або джинсова сорочка, інформує Ukr.Media.

Універсальний спосіб із застосуванням холодної води

Одним з найбільш ефективних і легких способів відновлення зіпсованої після прання речі, є замочування предмета в холодній воді. Найпростіше таким методом повернути колишню форму виробам з натуральної вовни, льону, бавовни, віскози і тонкого трикотажу.

Покрокова інструкція:

 • У таз налити достатню кількість чистої крижаної води. У воду можна додати кубики льоду.
 • Опустити в холодну воду предмет, що сів. Річ повинна увібрати якомога більше крижаної води.
 • Через 15-20 хвилин виріб слід вийняти і випрати вручну або в пральній машинці на режимі дбайливого прання. Температура води при цьому повинна бути прохолодною, не вище 30 градусів.
 • Після того, як річ випирається, її слід ретельно віджати, акуратно розтягуючи при цьому виріб по довжині, після чого предмет необхідно розвісити сушитися далеко від прямих сонячних променів або опалювальних приладів.
 • Висушувати виріб слід в горизонтальному положенні, підстеливши під предмет чисту бавовняну тканину, яку слід періодично перевертати на суху сторону.

  Спосіб відновлення джинсів, що сіли

  Часте тривале прання на високих температурах води може стати причиною зменшення виробів з джинсової тканини. Незважаючи на те, що джинси легко очищаються в пральній машинці, робити це потрібно дуже акуратно, використовуючи рідкий миючий засіб і температуру води не вище 40 градусів. Відновити предмет з джинсової тканини можна за допомогою розгладження звичайною праскою.

  Як відновити денім, що сів:

 • Відразу після прання, річ слід обережно струсити кілька разів, розтягуючи обидві штанини і пояс джинсових брюк.
 • Розкласти річ на прасувальній дошці і почати розгладжувати тканину, одночасно витягаючи тканину, включаючи прошиті ділянки і шви. Для збільшення ефекту, вниз на дошку, можна підкласти фольгу, яка, завдяки нагріванню, допоможе легше і швидше випрасувати і розтягнути джинси.
 • Замість праски можна використовувати відпарювач.

  Якщо джинси вже встигли висохнути, їх слід заново змочити водою. При цьому, виріб повинен бути досить вологим, не дуже мокрим: краплі води необхідно злегка віджати вручну.

  Прати денім і вироби з цього матеріалу рекомендується не довше 30 хвилин.

  Як повернути колишній розмір вовняним речам

  Найбільш частою проблемою вовняних виробів є їх зменшення в розмірі після необережного або занадто частого прання. Причому, річ може сісти навіть при ручному прані.

  Розтягувати речі з невеликим відсотком вовни і вироби з чистої вовняної пряжі рекомендується різними способами.

  Відновлення предмета з додаванням вовни:

 • Набрати в таз холодної води, додати туди кілька шматочків льоду і 1-2 столові ложки перекису водню.
 • Замочити річ в холодній воді і залишити на 2 години.
 • Злити воду і ретельно прополоскати виріб чистою водою. При необхідності, річ можна випрати вручну з використанням рідкого мила.
 • Злегка віджати предмет і постаратися розтягнути його по всій довжині, не забуваючи про рукава.
 • На будь-яку горизонтальну поверхню, що знаходиться далеко від прямого попадання сонця і системи опалення, постелити чистий білий рушник, на який необхідно розкласти розтягнуту руками річ.
 • Якщо річ дуже сильно зменшилася в довжину і стала короткою, сушити її можна на вішалці-плічках, сильно перед цим не викручувати. Розмір плічок слід підібрати строго під вовняний предмет, так як занадто велика вішалка може невдало розтягнути плечі кофти або светра.

  Щоб відновити вироби з чистої вовни необхідно на прасувальну дошку покласти великий світлий рушник без малюнків. Вологу річ потрібно розкласти на прасувальній дошці. При необхідності, виріб можна скропити водою з пульверизатора. Накрити вовняний предмет заздалегідь підготовленим відрізом марлевої тканини, який також повинен бути вологим. Гарненько пропрасувати шерсть через вологу марлю, акуратно натягуючи при цьому вовняний матеріал.

  Коли річ підсохне в процесі прасування, її слід переважити на плічки відповідного розміру і дочекатися повного висихання природним чином при кімнатній температурі. Замість марлі можна використовувати тонку білу бавовняну тканину без малюнків.

  Якщо річ сіла тільки в рукавах, її можна розтягнути за допомогою губки, просоченої звичайним оцтовим розчином. Губкою з оцтом слід обережно протерти рукава, намагаючись змочити шерсть в проблемних ділянках наскрізь. Вологі рукава необхідно акуратно розтягнути, після чого виріб вивішується на плічки до повного висихання. Даний спосіб слід застосовувати з обережністю на пофарбованих виробах яскравого кольору, обов'язково тестуючи нанесення оцту на непомітній ділянці перед відновленням предмета за допомогою цього методу.

  За допомогою простих і нескладних способів, багатьом речам, що сіли, можна повернути колишній розмір, однак робити це рекомендується відразу після прання. Виріб, що висох, буде набагато важче відновлювати і розтягувати. Після того, як річ прийме колишню форму і злегка розтягнеться, її слід висушити в горизонтальному положенні.

  Джерело