Попри те, що інтернет відкрив людині необмежений доступ до інформації, сприяв створенню мільйонів нових можливостей і зробив світ ближчим, це як і раніше двосічний меч, особливо щодо розвитку нашого мозку та його роботи в цілому, інформує Ukr.Media.
Згідно з результатами масштабних досліджень, надмірне захоплення "всесвітньою павутиною" несе такі негативні наслідки:
- Труднощі із запам'ятовуванням фактів
- Розвиток залежності, особливо у геймерів
- Поява почуттів заздрості та самотності
- Підвищення ризику суїциду, особливо серед підлітків
- Відсутність співчуття до чужого горя
- Хронічне безсоння
- Нездатність до роздумів та аналізу
Оскільки всі ці побічні ефекти, безсумнівно, є небажаними, деякі психологи почали рекомендувати своїм пацієнтам "цифрову детоксикацію", щоб перезавантажити мозок і повернути йому здатність нормально функціонувати.
Розповімо вам про один цікавий експеримент, під час якого команда нейробіологів разом із групою успішних підприємців провели кілька днів у марокканській пустелі без доступу до інтернету. І ось, чого в підсумку вдалося досягти:
1. Збільшення частоти зорових контактів. Учасники експерименту стали частіше дивитися на інших людей, а не на екрани своїх гаджетів. В результаті сформувалися міцніші та глибші міжособистісні відносини, здатні покласти початок справжній дружбі.
2. Покращення постави. Люди перестали сутулитися, випрямили плечі та підняли голову, вирівнявши її з хребтом. Це ліквідувало больові відчуття в спині та покращило травлення. А ще люди стали більш відкритими до спілкування.
3. Активна залученість у розмовах. Оскільки учасники експерименту виявилися позбавлені доступу до інтернету, це допомогло їм зосередитися на своєму оточенні, тим самим набираючись досвіду спілкування з іншими людьми.
4. Покращення пам'яті. Підвищення залученості покращило здатності учасників експерименту до запам'ятовування сказаного співрозмовниками та особливостей їхнього життя, що в іншому випадку було б просто втрачено в безперервному потоці вхідної інформації з телефонів.
5. Покращення сну. Більшість сучасних екранів випромінює "синє світло", яке сигналізує тілу про необхідність скорочення вироблення мелатоніну — природної хімічної речовини, що говорить мозку про його готовність до сну.
6. "Проривні" рішення. Без впливу постійного відволікаючого фактора (в даному випадку — інтернету) добровольці проявили схильність до глибшого аналізу та прийняття життєво важливих рішень, які раніше відкладали "на потім". Більше того, у них з'явилася сила волі слідувати цим рішенням.
Хоча для прояву всіх описаних вище ефектів і знадобилося кілька днів, існують вагомі докази того, що навіть 24-годинна цифрова детоксикація може мати істотний позитивний вплив на те, як функціонує ваш мозок.
В ідеалі детоксикацію бажано проводити разом з іншими людьми, зокрема — з членами сім'ї або друзями. Деякі люди, описуючи результати подібного відпочинку, говорять, що це буквально змінило їхнє життя.
Залиште відповідь