Сенатори США домовилися щодо угоди про кордон, яка має розблокувати допомогу Україні – CNN

Сенатори США домовилися щодо угоди про кордон, яка має розблокувати допомогу Україні – CNN

27.01.2024 06:27 джерело Учасники переговорів у Сенаті США дійшли згоди по новій угоді, яка має значно обмежити нелегальний потік мігрантів на південному кордоні, а також розблокує можливість для ухвалення допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Про це повідомляє в п’ятницю CNN із посиланням на джерела, обізнані з ситуацією, передає джерело.

«Очікується, що угода Сенату буде оприлюднена вже наступного тижня»,- зазначається в повідомленні.

Домовленість між республіканцями й демократами передбачає низку змін у міграційній політиці, в тому числі прискорення процесу розгляду справ щодо надання притулку. Президент Джо Байден у цьому зв’язку заявив, що угода є жорсткою та справедливою.

«Те, про що йшлося під час переговорів – якщо воно буде прийнято в якості закону – стане найжорсткішим і найсправедливішим набором реформ для безпеки кордону, які ми коли-небудь проводили в нашій країні»,- заявив глава Білого дому.

При цьому, як зазначає телеканал, лідери Сенату розраховують, що угода по кордону зможе розблокувати допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню. Нова домовленість також створить тиск на республіканців у Палаті представників, щоби вони зрештою визначилися, чи підтримують вони спільні домовленості, або ж допомагають експрезиденту Трампу далі заробляти політичні бали на нинішніх виборах.

Джерело