Рустем Умєров прокоментував законопроєкт про мобілізацію: Цих змін чекають сотні тисяч захисників

Верховна Рада України зробила перший крок до вдосконалення мобілізації, проходження військової служби та військового обліку і цих змін дуже чекають на фронті.

Про це написав Міністр оборони Рустем Умєров у Facebook.

Глава Міноборони наголосив, що законодавчих змін у питанні мобілізації чекають сотні тисяч захисників та захисниць, які вже служать в Силах оборони.

Ці зміни, за його словами, також потрібні, щоб держава могла ефективно залучати військовозобовʼязаних, які вже найближчим часом стануть до лав війська.

«Ці зміни роблять державу стійкішою, а військо сильнішим в протистоянні з ворогом», — підкреслив Міністр.

Рустем Умєров також висловив вдячність Уряду, Генеральному Штабу ЗСУ та усім залученим міністерствам, військовим та іншим державним інституціям, які вели роботу над законопроєктом.

«Попереду підготовка законопроєкту до другого читання. Час змін в інтересах захисників та захисниць настав! Час дорослих рішень!», — заявив Рустем Умєров.

Як повідомлялося, 6 лютого Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за новий законопроєкт щодо мобілізації.

У Міноборони раніше пояснювали, що ухвалення законопроєкту дозволить якнайшвидше вдосконалити механізм мобілізації, який існує. Завдяки цьому вдасться ефективніше посилювати Збройні Сили України, адже в країні триває війна.

Також наголошувалося, що в законопроєкті про мобілізацію обмеження для тих, хто ухиляється від оновлення даних в ТЦК і служби загалом, розглядаються як тимчасові заходи, а не покарання.

АрміяInform детально розібралася, які категорії громадян матимуть право на відстрочку від призову під час мобілізації і чи будуть забирати права і арештовувати рахунки у тих, хто ухилятиметься від виконання закону.

Джерело