Російська пропаганда підозріло швидко розтрубила про збиття Іл-76 – Україна в ООН

Російська пропаганда підозріло швидко розтрубила про збиття Іл-76 – Україна в ООН

26.01.2024 02:07 джерело Російська пропаганда підозріло швидко почала транслювати заяви про збиття російського літака Іл-76 у Бєлгородській області, який нібито перевозив українських військовополонених.

Як передає власкор джерелоу у Нью-йорку, на це вказала заступниця постпреда України при ООН Христина Гайовишин під час засідання Ради Безпеки, скликаного Росією з метою «засудження» України.

Гайовиши зазначила, що посилення російських обстрілів Харківської області «безпосередньо пов'язане зі збільшенням кількості військово-транспортних літаків, зокрема Іл-76, які останнім часом прямують до аеропорту Бєлгорода».

З огляду на це, Збройні Сили України й надалі вживатимуть заходів зі знищення засобів доставки, а також контролю повітряного простору з метою ліквідації терористичної загрози, зокрема на напрямку Бєлгород – Харків, пояснила вона.

«Нагадаю, що за законами ведення війни військово-транспортні літаки збройних сил Російської Федерації є легітимною військовою ціллю», – наголосила заступниця постпреда.

Вона розповіла, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Україною та Росією, але цього не сталося.

За її словами, українська сторона виконала свої зобов'язання. Російські військовополонені були своєчасно передані в узгоджене місце і в безпеці очікували на обмін. Росія мала гарантувати такий самий рівень безпеки полонених військовослужбовців України. Водночас українська сторона не була поінформована про необхідність дотримання безпеки повітряного простору поблищу Бєлгорода у визначений період, як це неодноразово робилося в минулому.

Джерело