Росія продовжує страти й тортури військовополонених українців – ООН

Росія продовжує страти й тортури військовополонених українців – ООН

26.03.2024 23:19 джерело Росія продовжує практику старт і катувань військовополонених українців, нав’язує російське громадянство, політичну, правову та адміністративну системи держави-окупанта на тимчасово окупованих територіях.

Як повідомляє кореспондент джерелоу, про це ідеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, що охоплює період з 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року.

Зазначається, що російські широкомасштабні атаки із застосуванням ракет і боєприпасів спричинили різке зростання кількості жертв серед цивільного населення порівняно з попередніми місяцями.

Харків був одним із міст, що найбільше постраждали від обстрілів, серед них також Куп'янськ, Авдіївка та Херсон.

Упродовж тримісячного періоду кількість жертв серед цивільного населення залишалася високою: через насильство, пов’язане з конфліктом, загинуло 429 цивільних осіб, ще 1374 особи були поранені. Значна інтенсифікація обстрілів… з боку Російської Федерації у період з кінця грудня по січень призвела до різкого збільшення кількості втрат серед цивільного населення у віддалених від лінії фронту районах, ідеться в документі.

Джерело