Рютте: Підтримка України є ключовою темою в Брюсселі

Рютте: Підтримка України є ключовою темою в Брюсселі

21.03.2024 19:27 джерело Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що у Брюсселі на засіданні Європейської ради постійна підтримка України є ключовою темою.

Як повідомляє джерело, про це він написав у соцмережі Х.

“Протягом наступних двох днів у Брюсселі на засіданні Європейської ради є що обговорити. Звичайно, наша постійна підтримка України є ключовою темою. Започатковується Фонд допомоги Україні – важливий ресурс, коли йдеться про активізацію наших зусиль. До того ж фонд допоможе збільшити оборонне виробництво ЄС. Це нам потрібно не лише для підтримки України, а й для забезпечення власної безпеки. Бо сильне стримування – найкращий захист. Зважаючи на це, тема європейського оборонного співробітництва також стоїть на порядку денному”, – написав він.

За словами Рютте, також говоритимуть про ситуацію в Газі, яка з кожним днем стає дедалі гіршою.

“Ось чому ми терміново закликаємо до негайної паузи у бойових діях — щоб швидко доставити більше допомоги в Газу та переконатися, що вона безпечно буде доставлена людям, які її потребують, а також закликаємо звільнити заручників. Ми також закликаємо Ізраїль утриматися від початку широкомасштабного наземного наступу на місто Рафах. Там зібралося багато людей, і їм більше нема куди йти. Насамперед ми повинні переконатися, що конфлікт не пошириться на ширший регіон”, – йдеться у повідомленні.

Джерело